Yüksek çözünürlüklü Oculus Rift S tanıtıldı

Yüksek çözünürlüklü Oculus Rift S tanıtıldı

Yüksek çözünürlüklü Oculus Rift S tanıtıldı

Son bir kaç yıldır sanal gerçeklik temalı oyunların sayısında önemli artışlar yaşandı. Günümüz konsollarının bu teknoloji için yeterli güçte olmaması, sanal gerçekliğin önünü biraz tıkamış olsa da yeni nesil konsollarla VR deneyimi zirve yapacaktır.

Şimdiye kadar satışa sunulan VR gözlükleri, çözünürlük anlamında kullanıcıları pek memnun etmemişti. Oyun severlerden gelen bu dönüşleri göz ardı etmeyen Oculus, yeni sanal gerçeklik gözlüğü Rift S’te çözünürlüğü önemli oranda arttırdı.

GDC 2019 kapsamında tanıtılan Oculus Rift S, 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde OLED ekranla gelecek. Böylece oyunlardaki çözünürlük düzeyi de önemli ölçüde yükselmiş olacak. Elbette bu çözünürlüğü karşılayabilecek güçte bir PC’nizin olması da büyük önem arz ediyor.

Oculus ve Lenovo işbirliğiyle geliştirilen Oculus Rift S, önceki nesilde büyük sıkıntı yaratan kablo karmaşasını da ortadan kaldırıyor. Gözlükte tek bir kablo yer alıyor. Böylelikle örümcek ağını andıran bir sürü kabloyla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Oculus bu yılın son çeyreğinde satışa sunacağı gözlüğün fiyatını ise 399 dolar olarak belirlemiş. Bu fiyatın bir önceki nesle oranla daha uygun olduğu söylenebilir. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda sanal gerçeklik gözlüklerinin fiyatları 100 – 200 dolar arasına kadar inecektir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Jelena Karleusa’nın acı günü

Rus güzelin tacı geri alındı

Victoria’s Secret’ın yeni meleği